Jesteś tutaj : Accueil Zaclys Chmura

Le Cloud de la mère Zaclys

Chmura po co? ownCloud przykładem wykorzystania tej usługi do pracy zdalnej (stowarzyszenie, małego biznesu, kluby, telepracy itp)

Posiadamy sieć korporacyjną z serwera plików (Windows lub Linux) i stacjonarnych stacji roboczej na tych plików za pomocą dysku sieciowego?

Chcesz łatwo i bezpiecznie uzyskać dostęp do tych plików do swoich pracowników w domu lub w podróży? nawet bez połączenia sieciowego w pociągu? ownCloud usługa może pomóc


1 / a serwer ownClouddedykowany ( "Sod") z nami, otwórz konto, którzy będą swoje konto "administrator" (ten, który posiada prawa do wszystkich folderów i plików można umieścić w jednym rachunku) + dla każdego użytkownika mobilnego lub zdalnej (z złożone hasło słów), są one niezależne konta użytkowników kont użytkowników w sieci lokalnej (inny login i hasło hash).

2 / na bieżącym serwerze plików w domu, należy utworzyć folder "chmury" Na przykład, który będzie dostępny od swoich zwykłych stanowiskach biurowych (bez zmiany nawyków) oraz zdalnie (za pośrednictwem serwera chmury, patrz poniżej)

3 / zawsze na serwerze plików w domu, zainstalować synchronizację klienta "ownCloud" to niewielki program, który istnieje dla Mac, Linux, Windows, należy skonfigurować go, aby nadać mu adres "darni" ( https ...) + Wejście A + A hasło można określić również lokalizację folderu "chmury" zdefiniowanej w pkt 2 powyżej. Gotowe.

Stamtąd jego zadaniem jest synchronizacja zawartości folderu "chmury" na serwerze z tym na naszym serwerze w chmurze, czyli utrzymać aktualną kopię tej samej treści na tych 2 serwerów (upload / download z wersjonowanie na SOD)

4 / szt więc biuro nadal działa na lokalnym serwerze, jak teraz, i mogą pracować w "chmurze" folder na serwerze, zarządzanie prawami dostępu w lokalnych użytkowników, jak zwykle upuścić pliki / pliki w "chmurze" na serwerze plików w domu i synchronizacji klienta na tym serwerze zadba o umieszczenie kopii na naszym serwerze.

5 / Teraz twoja "SOD" za pomocą interfejsu WWW logując się na konto administratora A, wybrać to, co foldery świeżo przesłanych przez klienta synchronizacji, są dostępne dla każdego z użytkowników "chmurze" (za pośrednictwem funkcji udostępniania pliki / foldery: dostęp do zapisu, odczytu, etc.). Gdy użytkownicy "chmury" zalogować się do interfejsu WWW swojej darni z ich osobistego loginu, znajdują się w ich aktach "shared" wszystkie pliki, które im udostępnione, mogą z tego interfejsu WWW do download / upload / zmianę te pliki w trybie online z dowolnego miejsca, ale nie tylko, patrz następny punkt:

6 / na zawodach jazdy (telepraca, podróże itd., Zarówno na Mac, Windows, Linux), takich jak na stanowisku "Raoul dussentier" można również zainstalować klienta synchronizacji ownCloud, skonfigurować go do synchronizuje zawartość lokalnego pliku "chmurze" tego postu z kontem na Raoul "darni" ... automatycznie w folderze lokalnym "chmurze" swojego komputera, Raoul znajdzie zaktualizowaną kopię swojej dokumentacji " shared "(w pkt 5 powyżej).

Jeśli dałeś uprawnienia do edycji, kiedy włożył w udostępnionym folderze, może bezpośrednio edytować pliki w tym folderze na komputerze, to ma zaktualizowaną kopię, a klient synchronizacji, które będą nowa wersja wprowadza na darni (harmonogramu), a następnie plik klient synchronizacji serwera w domu, będzie widać, że plik został zmieniony na "darni" (data najnowszej modiciation) i położy aktualizować ten plik zmienił lokalnie na terenie firmy, a wszyscy pracownicy mają dostęp do wersji zmodyfikowanej.

Ditto w inny sposób, z lokalnymi modyfikacjami / dodawanie plików do folderów współdzielonych, lokalnie, zostaną zsynchronizowane z "darń", a następnie na komputerze lub w roamingu w ten sam sposób .... You strony na serwerze w chmurze na udostępnianie tych plików do poszczególnych kont użytkowników.

Raoul D. może również pracować na tych plików w pociągu bez połączenia z Internetem. Kiedy połączy się ponownie swojego laptopa do sieci (w domu lub w domu lub wifi hotspot) automatycznie klient synchronizacji uczyni pracę upgrade do darni, w 2 kierunkach i twojego serwera plików również ...


Oczywiście poza zapisy "wspólne", Raoul D. znaków może pracować na plikach w przestrzeni cloud i cieszyć synchronizację między swoim koncie i darni jego / jej telefon pc Więcej dostępu sieciowego do swoich plików z n wszędzie: przeglądarka internetowa jest wystarczająco ...


7 / Wszystko to odnosi się jedynie do "plików" funkcjonalność serwera ownCloud, ale są też ciekawe rzeczy na stronie "Kalendarz" i "Kontakty", które mogą być łatwo wykorzystane z interfejsu strony swojego darni (udostępnianie harmonogram wśród pracowników) i zsynchronizowane tak łatwo na smartfonach (bez robienia czegokolwiek na iOS i instalowania małe narzędzie w Android).

 

8 / Bezpieczeństwo:

Wszystko to nie zwalnia tworzyć kopie zapasowe swoich plików na serwerze plików lub do korzystania z oprogramowania antywirusowego i regularne aktualizacje wszystkich swoich postów lub używać skomplikowanych haseł na kont użytkownika w darni.

Zaclys matka dba o outsourcingu tej "darni": ochrona sieci, siostry trojaczki, zasoby dyskowe, aktualizuje serwera itp, tak długo, jak całego rozwiązania w chmurze, czy dana osoba znajduje i wykorzystuje identyfikatory jedno z kont użytkowników nieprawidłowo, będzie miał dostęp do plików przechowywanych na dysku odczytu darni i jeśli to konieczne poprawki. Z tego powodu lepiej jest przeznaczyć na miejsca "chmurze" tylko dla niektórych poufnych plików i folderów na pracę jest podstawową zasadą w użyciu jak postępować na klucze USB, e-mail lub na laptopy, które mogą zostać utracone / ukradzione ...

 

 

 8 723 kliknięcia - stworzony 09/10/2015 przez Tito - zmieniony 09/10/2015Komentarz, komentarz, dyskutować ...

Info6 reakcje.

 • przez Bill (Zaclynaute) - 01/01/2017 21:51

  Bonjour Gohan
  Meilleurs voeux également !
  Merci de poser votre question sur notre forum :
  https://forum.zaclys.com/viewforum.php?f=74

 • przez Gohan (Zaclynaute) - 01/01/2017 15:39

  Bonjour,

  Meilleurs vœux en ce début d'année à toute l'équipe de la mère Zaclys.
  je oudrai synchroniser mes notes sur plusieurs appareils (macOS + telephones et tablette Android) je cherche une appli qui pourrait faire l'affaire pour la synchro Desktop sur le mac (ownNote ne fonctionne que sur android)
  Avez-vous une idée ?

  A bientôt

 • przez Bill (Zaclynaute) - 03/11/2015 09:44

  Ah d'accord. Afin de poursuivre cette discussion, merci d'utiliser le formulaire "nous contacter" en haut à droite de cette page.

   [...] pour voir les réactions précédentes cliquer ici »(sert uniquement à vous signaler les réactions)


Podziel?

diaspora  G+  facebook  twitter  Digg  Yahoo  Delicious  Technorati  myspace
A lire également :

 • Wprowadzenie do Cloud Service (Nextcloud / ownCloud)

  Z usługi Zaclys Cloud cieszyć chmurę gospodarzem we Francji, a dostęp do danych z dowolnego miejsca z Internetu, komputera, smartfona lub tabletu.


  Czytaj więcej

  386 696 kliknięcia - stworzony 16/04/2013 13:49 przez Bill - zmieniony 24/07/2018 07:52


 • Serwer chmura i poczty serwer dedykowany do jednego interfejsu do zarządzania wszystkimi

  Potrzebują własnego serwera? Chmura oferuje klasyczny e-mail nie wystarczy? Trzeba zarządzać własną społeczność użytkowników? Można położyć u matki Zaclys z nextcloud serwera pocztowego i serwera gotowe do użycia (nazwa domeny, certyfikat SSL i fixed zawarte IP!).

  Matka Zaclys chce promować wykorzystanie wolnego oprogramowania i usług alternatywnych i gospodarzem we Francji, więc z tej oferty można odkryć i wykorzystać te usługi po niskich kosztach, czy to klub, stowarzyszenie, szkoła lub nawet sprawa!

  można centralnie zarządzać kontami użytkowników: tworzenie kont, włącz / wyłącz dla każdego chmura swoje miejsce i swoją skrzynkę pocztową, zmienić hasło, zmień przydziały miejsca na dysku, monitor miejsca na dysku użytkownikom z tej samej desce rozdzielczej i dodać przestrzeń do jednej lub drugiej w 2 kliknięć ... Bezpłatny komputer WIEDZA Od ergonomiczny i intuicyjny interfejs o nazwie kierownik:


  Czytaj więcej

  9 118 kliknięcia - stworzony 22/12/2016 przez Tito - zmieniony 30/05/2018


 • Thunderbird FileLink ownCloud

  Możesz łatwo korzystać z funkcji FileLink Thunderbird z serwisu ownCloud Zaclys matki! dzięki czemu można umieścić jako załącznik do e-maila dużych plików (zdjęcia, wideo) bez obaw: Thunderbird złoży je w przestrzeni cloud i zastąpić je z linkiem do pobrania w e-mailu ...


  Czytaj więcej

  9 656 kliknięcia - stworzony 04/03/2015 12:02 przez MereZaclys - zmieniony 28/11/2017 11:36


 • Mastodon config nginx

  config nginx do A + (96/100) HTTPS testy i A + (125/100) w teście OSB (pozostając zgodną android 7 dla moich chłopaków szwajcarskich)


  Czytaj więcej

  2 906 kliknięcia - stworzony 12/04/2017 przez Tito - zmieniony 18/04/2017


 • OwnCloud używać do synchronizacji Firefoksa Mozilla Sync

  Synchronizacja danych między różnymi przeglądarkami Firefox przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad swoimi danymi z ownCloud i zastosowanie Mozilla Sync .


  Czytaj więcej

  16 763 kliknięcia - stworzony 21/06/2013 10:35 przez Remjg - zmieniony 20/01/2016 16:02


 • OwnCloud zarządzanie zakładkami z zakładek Chrome / Chromium ownCloud

  aplikacja ulubionych z ownCloud teoretycznie pozwala synchronizować zakładki między wszystkimi przeglądarkami. Google Chrome i Chromium za darmo, które będą wykorzystane w tym tutorialu, że czas nie jest jeszcze dostępna.
  Przekonamy się, że jest to jednak możliwe, aby zarządzanie zakładkami używając rozszerzenia ownCloud Zakładki że nie używa zakładkę systemie przeglądarki.


  Czytaj więcej

  9 715 kliknięcia - stworzony 19/06/2013 18:22 przez Remjg - zmieniony 20/01/2016 16:01


 • Synchronizacja kontaktów pomiędzy Thunderbird i ownCloud z Sogo Connector

  aplikacja styki z ownCloud Pozwala na synchronizację z wieloma klientami przy użyciu protokołu CardDAV , Ten poradnik wyjaśnia, jak skonfigurować synchronizację w Mozilla Thunderbird poprzez rozszerzenie Sogo Connector .
  Uwolnij się od Google i innych usług zastrzeżonych i użytkowania ownCloud zarządzanie kontaktami na urządzeniach!


  Czytaj więcej

  25 950 kliknięcia - stworzony 16/06/2013 17:44 przez Remjg - zmieniony 20/01/2016 16:00


 • Za pomocą interfejsu WWW ownCloud

  Konto ownCloud umożliwia synchronizację ustawień swoich urządzeniach (komputer, tablet, smartphone ...) i różnych mediach (zdjęć, dokumentów, muzyki ...). Oto najprostszy sposób zarządzania danymi: interfejsu WWW.


  Czytaj więcej

  23 455 kliknięcia - stworzony 30/04/2013 15:32 przez Bill - zmieniony 20/01/2016 08:32


 • Synchronizacja Thunderbird / Błyskawica z ownCloud

  Usługa Zaclys ownCloud umożliwia synchronizację kalendarza i zadania przekazywane są z usługami Google. Prowadzenie Zaclys, korzystając z bezpłatnego projektu ownCloud, metody synchronizacji Thunderbirda / Lightning i Sunbird:


  Czytaj więcej

  18 722 kliknięcia - stworzony 28/03/2013 16:10 przez Bill - zmieniony 27/10/2015 23:03


 • Tutorial podłączyć iPhone / iPad / Mac Cloud Service matkę Zaclys

  Użyj asocjacyjną francuskiej i Cloud Service z iPhone! to jest bardzo proste, ponieważ chmura zaclys matka pracuje natywnie ze swoimi mobilnych iOS


  Czytaj więcej

  7 377 kliknięcia - stworzony 25/06/2015 przez Tito - zmieniony 13/10/2015


 • Instalacja i konfiguracja klienta ownCloud

  Klient ownCloud pozwoli na synchronizację dokumentów i plików multimedialnych na urządzeniach i / lub działają lokalnie na dokumentach przechowywanych w chmurze.


  Czytaj więcej

  25 018 kliknięcia - stworzony 03/05/2013 15:54 przez Bill - zmieniony 17/09/2015 17:02


 • Tworzenie kopii zapasowej lub przenieść kontakty z telefonu Android do iPhone

  przeniesienie książki Kontakt za pośrednictwem poczty, Bluetooth lub SMS do pliku VCF (format kompatybilny ze wszystkimi aplikacjami do zarządzania kontaktami)


  Czytaj więcej

  5 479 kliknięcia - stworzony 11/09/2015 przez Tito - zmieniony 11/09/2015


 • Użyj przechowywanie ownCloud jako klucz USB lub dysk sieciowy

  Jak znaleźć dokumenty ownCloud w dysku sieciowym ... Wykorzystaj swoje dokumenty w chmurze do komputera jest tak proste jak podłączenie klucza USB!


  Czytaj więcej

  15 107 kliknięcia - stworzony 14/06/2013 przez Tito - zmieniony 26/08/2015


 • Łata aplikacja email ownCloud

  home plaster wykorzystywane do ograniczania korzystania z poczty elektronicznej ownCloud aplikacji z usługą e-mail


  Czytaj więcej

  4 765 kliknięcia - stworzony 17/06/2015 przez Tito - zmieniony 17/06/2015


 • OwnCloud synchronizacja kalendarza z telefonem pod Jolla Sailfish OS

  Ten poradnik wyjaśnia, jak synchronizować kalendarz telefonu na Sailfish OS 1.1.1.27 (Vaarainjärvi) zazwyczaj instalowane na telefonach Jolla.

  synchronizację kontaktów nie działa jednak, jeśli ktoś ma rozwiązanie, to objawia się w komentarzach!


  Czytaj więcej

  7 097 kliknięcia - stworzony 23/12/2014 19:56 przez Remjg - zmieniony 29/04/2015 09:32


 • Synchronizacja KDE / Kontact z ownCloud

  Usługa ownCloud Zaclys umożliwia synchronizację kalendarza, kontaktów i zadań wynikających z KDE. Z 4.8 i nowszych wersjach KDE SC, konfigurować ownCloud jest bardzo prosta.


  Czytaj więcej

  9 397 kliknięcia - stworzony 27/03/2013 11:21 przez Bill - zmieniony 14/04/2015 13:13
retourSitemap | Pomoc | odcisk | RGPD | Roboty i incydenty | budżet | darować | Chouchen | Z pub | Logo et charte

© Stowarzyszenie Matki Zaclys 1998-2018  - Zaclys v2.5

Śledź nas sur Diaspora, Mastodon, Google+, FaceBook ou Twitter

Tłumaczenia Google Translate